• Aktualności

            • Start do "zerówki"

            • Specjaliści Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej nr 2 oraz Zespółu Poradni Psychologiczno - Pedagogicznych nr 1 zapraszają Rodziców dzieci sześcioletnich na bezpłatne konsultacje, porady oraz wykłady dotyczące rozwoju dziecka.

              Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2, ul. Karolkowa 53A: 

              1. 3 lutego  godz. 10.00 - 11.00 - „Proces widzenia a przygotowanie do nauki czytania i pisania”  pedagog, ortoptysta Barbara Sieklucka;

              2. 10 lutego  godz. 10.00 - 11.00 - „Jak wspierać rozwój grafomotoryczny dzieci 5, 6 – letnich?” pedagog Monika Żygadło, pedagog/ terapeuta SI - Aleksandra Pajor;

              3. 17 lutego  odz. 10.00 - 11.00 - „Gotowość szkolna a sukces szkolny”pedagog Anna Dadał, psycholog Agnieszka Grzybowska;

              4. 24 lutego godz. 10.00 - 11.00 - „Szkoła - czas start” psycholog Anna Papis, psycholog Ewelina Mazańska.

              W dniach wykładów zapraszamy również na konsultacje ze specjalistami Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 2 (psycholog, pedagog, logopeda, terapeuta SI).

              Informacje i zapisy pod numerem: tel. 22 836 70 88, 519 716 105, www.poradnia2.waw.pl

              Dodatkowo w każdy czwartek w godz. 13.00  - 16.00 w terminie od 01.02.2024 r. do 28.03.2024 r. specjalista z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej nr 2 służy pomocą poprzez czat.

              Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych nr 1, ul. Zawiszy 13:

              1.  10 lutego godz. 9.00-13.00;
              2. 17 lutego godz. 9.00-13.00;
              3. 24 lutego godz. 9.00-13.00;

              konsultacje ze specjalistami: psychologiem, pedagogiem, logopedom.

              Informacje pod numerem: tel. 22 631 08 23, www.zppp1.waw.pl

              Dodatkowo w:

              1. poniedziałki w godz. 16.00 - 19.00 w dniach 5, 12, 19, 26 lutego i 4, 11, 18, 25 marca 2024 r.
              2. piątki w godz. 16.00 -19.00 w dniach 2, 9, 16, 23 lutego i 1, 8, 15, 22 marca 2024 r.

                psycholog z Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznego nr 1 służy pomocą poprzez czat (wejście na czat ze strony internetowej, okienko czatu w lewym dolnym rogu strony głównej).
          • Na różowym tle ozdobionym purpurowymi kwiatami i czerwonym sercen kolorowe wersy wierszyka z życzeniami z okazji Dnia Babci i Dziadka
            • Dzień Babci i Dziadka

            • Z okazji zbliżających się Dni Babci i dziadka, życzymy Wam wszystkiego co najpiękniejsze, jednocześnie dziękując Wam za troskę, ciepło i miłość. To, czego wnukowie potrzebują w obfitości, dostarczacie Wy, Babcia i Dziadek. Dajecie nam bezwarunkową miłość, dobroć cierpliwość, poczucie humoru, piękne lekcje życia. 

              Dziękujemy Wam i życzymy samych radości każdego dnia,
              Uczniowie i wychowawcy świetlicy.

          • Przedszkolaki w świetlicy przy okrągłym stoliczku oglądają ulotkę dot. rekrutacji do szkoły. Wszystkie noszą pomarańczowe chustki na szyi.
            • Wizyta sąsiednich Przedszkoli w naszej szkole

            • Mamy ogromną radość podzielić się wyjątkowymi chwilami, podczas których nasza szkoła gościła maluchy z sąsiednich przedszkoli. Wyjątkowi goście obejrzeli świąteczne, baśniowe przedstawienie, zwiedzili szkołę i pobawili się z uczniami najmłodszych klas. Były oklaski, była radość i serdeczna wymiana uśmiechów.

              Niebawem spotkamy się znowu!

          • Uczniowie w klasie gromadzą się przy szkolnej ławce na której stoi białe wiaderko, obok probówki. Uczniowie wlewają coś, niektórzy trzymają przybory do eksperymentu.
            • Laboratorium Szalonego Naukowca. Eksperyment - Wskaźnik z kapusty

            • Czasem naukowcy badają substancje (np. różne płyny), o których nic jeszcze nie wiedzą. Sprawdzają np. czy coś jest kwasem, zasadą, czy też jest obojętne. To się nazywa badaniem właściwości substancji. Brzmi bardzo poważnie, prawda?

              Tymczasem naukowcy robią wtedy dokładnie to, co Wy zrobiliście dzisiaj. Sok z czerwonej kapusty jest wskaźnikiem, tj. wskazuje czy dany płyn jest kwasem (barwi się na różowo), zasadą (barwi się na niebiesko) czy substancją obojętną (barwi się na fioletowo). Sprawiliśmy, że sok z czerwonej kapusty stał się domowym „wykrywaczem” pH.

              Zapraszamy do wspólnej nauki poprzez zabawę i fotorelację z eksperymentu.

          • Plakat w odcieniach biało zielonych z logo miasta Warszawa na którym widnieje zdjęcie pojemnika z owocami i warzywami, bidonu i kredek. U góry na plakacie napis "myślę - nie marnuję", na dole pod zdjęciem napis "szkoła nie marnuje".tle.
            • Projekt „Szkoła nie marnuje"

            • Nasi uczniowie angażują się w projekt „Szkoła nie marnuje", aby przeciwdziałać marnotrawstwu jedzenia. Klasa 7a przygotowała plakaty informacyjne oraz prezentacje edukacyjne, aby dzielić się z innymi sprawdzonymi pomysłami. W szkole powstała też jadłodzielnia - czyli miejsce gdzie można podzielić się posiłkiem.

          • Uczeń przy szkolnej ławce z przygotowanymi farbami i przyborami do malowania ozdabia gipsowe obrazki zwierząt.
            • Gipsowe obrazy

            • Na lekcji w klasie 3b uczniowie malowali gipsowe obrazy przedstawiające zwierzęta. Obcując z różnymi technikami plastycznymi dzieci miały okazję stworzyć przepiękne obrazy, które stały się noworocznym upominkiem.

          • Uczniowie biegają po korytarzach szkoły i rozwiązują zagadki ortograficzne. Na zdjęciu troje uczniów czyta zadanie przyklejone do szklanej gablotki z medalami i pucharami.
            • Dyktando biegane

            • Dyktando biegane w 2b to nauka i doba zabawa. Tekst dyktanda zawierał wyrazy z trudnościami ortograficznymi. Połączenie ruchu i naturalnej dziecięcej radości, to świetna motywacja do nauki. Taki sposób utrwalenia zasad ortograficznych bardzo się wszystkim spodobał.

            • Szlachetna Paczka

            • W tym roku nasza szkoła po raz trzeci wzięła udział w akcji Szlachetna Paczka. Z udziałem całej społeczności szkolnej udało się zebrać wszystkie potrzebne artykuły, które w postaci 34 paczek 16 grudnia trafiły do wybranej rodziny. To cudowne widzieć jaką mamy moc, gdy działamy razem!

          • Dwoje uczniów na tle świątecznej gazetki prezentuje ozdoby świąteczne wykonane wspólnie z rodzicami.
            • Wspomnienia świątecznych warsztatów

            • W grudniu w klasie 1b odbyły się rodzinne warsztaty świąteczne, podczas których dzieci wraz z rodzicami wykonali ozdoby choinkowe. Warsztaty poprzedził świąteczny występ dzieci. W tak milej atmosferze spędziliśmy przedświąteczny czas.

              Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.