• Szanowni Państwo, Пані та панове,

uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się w dniu 4 września (poniedziałek) w godzinach:
              klasy 0- III o godzinie 10.00
              klasy IV- VIII o godzinie 11.00

Jeśli dopisze pogoda, uroczystość odbędzie się na boisku szkolnym. Obowiązuje strój galowy (granatowe/czarne spodnie/spódnice i białe koszule/bluzki)

Jednocześnie przypominam, że podręczniki i ćwiczenia dla uczniów klas 1-8 zapewnia szkoła w formie darmowej. Rodzice kupują przybory szkolne (plecaki, piórniki, materiały piśmiennicze i zeszyty, zmienne obuwie na białej lub neutralnej podeszwie, strój na zajęcia sportowe). Na ren cel należy złożyć wniosek o świadczenie Dobry start. Przysługuje kwota 300 PLN na dziecko.
              Wniosek o 300 plus. Kto może go złożyć?

Wniosek o przyznanie świadczenia Dobry start może złożyć:

ojciec lub matka ucznia,
              opiekun prawny dziecka,
              rodzic zastępczy,

Wystarczy, że o wniosek wystąpi tylko jeden z rodziców. W momencie, gdy złożone zostaną dwa wnioski, świadczenie zostanie przyznane tylko raz.
              Jak złożyć wniosek o 300 plus? Na przykład przez portal PUE ZUS

Od 2021 roku wnioski o przyznanie 300 zł na dziecko, czyli dofinansowanie wyprawki szkolnej, mogą być składane jedynie drogą elektroniczną:

przez portal PUE ZUS,
              przez portal Emp@tia,
              przez aplikację mZUS;
              przez bankowość elektroniczną.

Dzieci z oddziału przedszkolnego - Zerówki zaopatrzone zostaną za pośrednictwem szkoły w podręczniki i ćwiczenia odpłatnie na początku roku szkolnego. Nie są jeszcze objęte świadczeniem Dobry start.

Burmistrz i Zarząd Dzielnicy Wola ufundowali wyprawkę szkolną dla dzieci zerówki i klas pierwszych. Zostanie ona wręczona przez wychowawców w dniu rozpoczęcia roku szkolnego. Znajdują się w niej materiały plastyczne, czyli bloki rysunkowe, pędzle, bibuła, farbki, plastelina, ołówki, kredki, nożyczki, strugaczki, papier kolorowy, klej.

Пані та панове,
              урочисте відкриття 2023/2024 навчального року відбудеться 4 вересня (понеділок) за адресою: вул.
              0-3 класи о 10.00 год
              Учні 4-8 класів об 11.00 год

За сприятливих погодних умов свято відбудеться на шкільному майданчику. Потрібна святкова сукня (темно-сині/чорні штани/спідниці та білі сорочки/блузки)

Водночас нагадаю, що підручники та вправи для учнів 1-8 класів надаються школою безкоштовно. Батьки купують шкільне приладдя (рюкзаки, пенали, канцтовари та зошити, змінне взуття на білій або нейтральній підошві, одяг для занять спортом). Для цього необхідно подати заяву на отримання пільги Вдалий старт. Сплачується сума 300 злотих за дитину.
              Заява на 300 плюс. Хто може його подати?

Заявку на пільгу Good Start можна подати:

батько чи мати учня
              законний опікун дитини,
              прийомний батько,

Заяву повинен подати лише один із батьків. При подачі двох заяв пільга призначається лише один раз.
              Як подати заявку на 300 плюс? Наприклад, через портал ПУЕ ЗУС

З 2021 року заявки на 300 злотих на дитину, тобто співфінансування шкільного приладдя, можна подавати лише в електронному вигляді:

через портал ПУЕ ZUS,
              через портал Emp@tia,
              через додаток mZUS;
              через електронний банкінг.

Діти з секції дитячого садка - Zerówki будуть забезпечені підручниками та вправами за плату на початку навчального року через школу. На них ще не поширюється пільга Вдалий старт.

Міський голова та Рада Волянського району профінансували шкільний стартовий набір для дітей дитячого садка та першого класу. Його передадуть вихователі в день початку навчального року. Це включає:художні матеріали, тобто блоки для малювання, пензлі, цигарковий папір, фарби, пластилін, олівці, кольорові олівці, ножиці, скребки, кольоровий папір, клей.