• Świetlica

• ŚWIETLICA SZKOLNA
          • BAWI! UCZY! WYCHOWUJE!
          • Informacje ogólne

• Po lekcjach w szkole, ciężkiej pracy umysłowej, przychodzi czas  na odpoczynek, relaks i dobrą zabawę w gronie rówieśniczym. To zapewnia naszym dzieciom, świetlica szkolna. Zapraszamy od poniedziałku do piątku od godziny 7.30 do 17.30.

Każda grupa ma swojego wychowawcę oraz oddzielną, kolorową i dobrze wyposażoną salę świetlicową. W świetlicy czytamy, recytujemy, rysujemy, wycinamy, śpiewamy, tańczymy, gramy na instrumentach. Rozwijamy swoje zainteresowania i talenty.  Bierzemy udział w różnych konkursach szkolnych i międzyszkolnych. Organizujemy przedstawienia, kiermasze, spotkania integracyjne, uroczystości i  imprezy okolicznościowe, oraz zajęcia otwarte. Aktywnie spędzamy czas na placach zabaw i na basenie. Odwiedzamy teatry, kina, muzea, miejsca pamięci narodowej. Uczymy się samodzielności i kultury życia codziennego. Wspólnie się bawimy i uczymy współpracy w grupie. Tworzymy miłą, życzliwą i przyjazną atmosferę. Wychowawcy pomagają  dzieciom w odrabianiu lekcji oraz pracują indywidualnie z uczniami mającymi trudności w nauce.

W naszej świetlicy …

• kształtujemy właściwą postawę etyczno – moralną,
            • wyrabiamy takie cechy jak: pracowitość, uczciwość, sumienność, zdyscyplinowanie,
            • wdrażamy dzieci do samodzielnej pracy umysłowej,
            • utrwalamy wiadomości szkolne,
            • pomagamy dzieciom z trudnościami w nauce,
            • rozwijamy zainteresowania i uzdolnienia dzieci poprzez prowadzenie różnych form zajęć typu: zajęcia plastyczne, czytelnicze, muzyczne, origami, ruchowe, rozrywki umysłowe, gry i zabawy dydaktyczne,
            • kształtujemy nawyki kulturalnego zachowania się w domu, w szkole, w swoim środowisku,
            • uwrażliwiamy na los i potrzeby innych, poprzez organizowanie małych akcji charytatywnych, najczęściej z okazji Świąt Bożego Narodzenia,
            • kształtujemy postawy patriotyczne organizując wycieczki do miejsc pamięci narodowej, konkursy plastyczne i konkursy wiedzy, programy artystyczne ( 11 Listopada, 3 Maja),
            • troszczymy się o prawidłowy rozwój fizyczny i psychiczny dzieci, duży nacisk kładąc na czynny wypoczynek, czyli: spacery, gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu, wycieczki rekreacyjne na łono natury i w miejsca zieleni,
            • wdrażamy do prawidłowych nawyków higienicznych (mycia rąk przed posiłkiem, schludny wygląd; organizując pogadanki z pielęgniarką szkolną, lekarzem),
            • dbamy o bezpieczeństwo podczas zabaw i zajęć (organizujemy również spotkania z policjantem, strażnikiem miejskim),
            • zapewniamy także dzieciom sporo wolnego czasu na indywidualny wybór rodzaju zabawy czy zajęć według własnego pomysłu i upodobania.

Nasze sale są kolorowe, schludne, zadbane, bogato wyposażone.
            Nauczycielki pracujące w świetlicy to młoda, wykwalifikowana, bardzo sympatyczna i przyjaźnie nastawiona do dzieci i Rodziców kadra.

Nasza świetlica dobrze współpracuje z Rodzicami, zapraszając ich do pomocy w czasie wycieczek, a także we wszelkiego rodzaju uroczystościach świetlicowych jak: bal karnawałowy, Andrzejki, Wigilia, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Mamy, Dzień Dziecka itp. Wszystkie wydarzenia świetlicowe dokumentujemy w Kronice Świetlicy.

Świetlica nasza w ramach rozwijania zainteresowań uczniów wzbogaciła ofertę zajęć prowadzonych o różne koła zainteresowań.