• 100-lecie Szkoły Podstawowej nr 25 im. Komisji Edukacji Narodowej w Warszawie

• W roku 2023 Szkoła Podstawowa nr 25 im. Komisji Edukacji Narodowej obchodzi stulecie swojego istnienia. Z tej okazji odbyły się dwudniowe obchody. W piątek i sobotę 16 i 17 czerwca szkoła zorganizowała  uroczystości z udziałem uczniów, rodziców a także władz oświatowych i samorządowych dzielnicy Wola.

Z okazji jubileuszu szkoła została odznaczona medalem „Pro Masovia” przez Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika. Listy gratulacyjne przekazali Prezydent m. st. Warszawy Rafał Trzaskowski, Mazowiecki Kurator Oświaty Aurelia Michałowska, Burmistrz Dzielnicy Wola Krzysztof Strzałakowski oraz zastępca Burmistrrza  Grażyna Orzechowska-Mikulska.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością poseł na sejm RP pan Michał Szczerba, zastępca Burmistrza dzielnicy Wola pan Wojciech Lesiuk, Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania pani Mariola Zielińska, wizytator Kuratorium Oświaty w Warszawie pani  Katarzyna Lewandowska-Staroń, ksiądz proboszcz Piotr Waleńdzik oraz dyrektorki i dyrektorzy wolskich placówek oświatowych.

Uczniowie szkoły zaprezentowali program artystyczny, który przybliżył stuletnią historię szkoły wpisaną w historię dzielnicy i miasta od okresu międzywojennego po współczesność.  Szkoła Podstawowa nr 25 im. Komisji Edukacji Narodowej mieszcząca się przy ulicy Grzybowskiej 35 łączy tradycję i nowoczesność, jest otwarta na różnorodność etniczną i kulturową. Posiada wyraźną wizję przyszłości, jako placówka dążąca do wysokiej jakości i skuteczności podejmowanych zadań. To nowoczesna, dobrze wyposażona, posiadająca wykwalifikowaną kadrę placówka, ucząca i wychowująca młodzież na miarę XXI wieku.

• Płytka Arduino

• Dziś uczniowie klasy 6b pracowali w programie Tinkercad projektując obwody. Dzięki zakupionej w ramach Projektu Laboratoria Przyszłości płytce Arduino, mogli na żywo przetestować działanie swoich projektów. Kto wie, może w przyszłości zbudują jakiegoś pożytecznego robota.