• 2023Dynioland 9
            • Klasy 1a i 3a odwiedziły Dynioland

• Klasy 1a i 3a odwiedziły Dynioland - miejsce, gdzie nauka łączy się z zabawą. Uczniowie zwiedzili dyniowe ekspozycje, słomiane zoo i oczywiście skosztowali dyniowej zupy.

Wizyta zakończyła się zabawami w słomianym labiryncie, smacznymi kiełbaskami prosto z ogniska oraz pokazem baniek mydlanych. Każdy uczestnik dostał pamiątkową dynię.

• Pasowanie pierwszoklasistów 9
            • Pasowanie Pierwszoklasistów

• Drodzy Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie,

mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w uroczystym pasowaniu uczniów klas pierwszych.
              To czas, kiedy maluchy z wielką radością wchodzą w świat wiedzy, przyjaźni i nauki. Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tej niezwykłej chwili.
              Dziękujemy rodzicom, nauczycielom i wszystkim, którzy przyczynili się do tego wyjątkowego dnia. Niech ta przygoda w szkole będzie pełna radości, nauki i niesamowitych przeżyć!

• Święto jabłka 8
            • Dzień Jabłka

• Dzień Jabłka to święto, którego doczekał się jeden z najpopularnieszych owoców. W tym dniu celebruje się wszystko, co dotyczy jabłek i sadów. Dawniej na wsiach wierzono, że jabłka poświęcone w dzień św. Błażeja są lekarstwem na ból gardła. Dziś wiemy, że owoce te są doskonałym sprzymierzeńcem w profilaktyce wielu innych chorób. Światowy Dzień Jabłka zachęca do jedzenia jabłek, jest to też doskonała okazja do rozmowy na temat znaczenia jabłek w kulturze i języku. Tak też zrobiliśmy my w klasie 3b. Wykonaliśmy też prace plastyczne, w roli głównej JABŁKO.

• Flippery6a6
            • Wycieczka klasowa do Interaktywnego Muzeum Flipperów - Niezapomniane wrażenia!

• Dziś klasa 6 miała okazję przeżyć prawdziwą przygodę w świecie gier wideo podczas wizyty w Muzeum Flipperów! To było naprawdę coś niesamowitego – podróż w czasie przez historię gier komputerowych.
              Mogli
              śmy podziwiać unikalne, zabytkowe automaty do gier, flippery i konsole, które przypominały nam o początkach rozrywki elektronicznej. Słuchając historii tych urządzeń, dowiedzieliśmy się, jak gry ewoluowały na przestrzeni lat.
              Najlepsze by
              ło to, że mogliśmy sami spróbować swoich sił na starych grach i zobaczyć, jak nasza zabawa różni się od tej sprzed dziesięciu czy dwudziestu lat. To była prawdziwa lekcja historii i rozrywki w jednym!

• Profilaktyka ze Strażą Miejską!

• Lekcja, która zapisuje się w pamięci!

Dziś mieliśmy niezwykłą lekcję w klasie pierwszej, gościliśmy przedstawicieli Straży Miejskiej, którzy podzielili się z nami cenną wiedzą na temat bezpieczeństwa i profilaktyki.
              Dowiedzieli
              śmy się, jak dbać o nasze bezpieczeństwo na drodze, jak unikać niebezpiecznych sytuacji i jakie prawa i obowiązki mamy jako uczestnicy ruchu drogowego.
              Dzi
              ękujemy Straży Miejskiej za cenną lekcję i przypomnienie nam, jak ważne jest dbanie o nasze własne bezpieczeństwo oraz innych na drodze.

• Mistrzostwa w biegach przełajowych

• Dziś rozpoczęliśmy sezon sportowy startem w Mistrzostwach Woli w biegach przełajowych w ramach WOM 2023/2024.
              Brawo dla wszystkich reprezentantów szkoły za super postawę i wyniki. Gratulacje dla Mai za brązowy medal w roczniku 2010 oraz Wojtka, Janka, Igi i Nikoli za kwalifikacje na Mistrzostwa Warszawy - trzymamy za Was kciuki w piątek.

• Projekt "Zaopiekuj się mną"

• Wczoraj uczniowie klas I i VII rozpoczęli nową przygodę, czyli udział w projekcie "Zaopiekuj się mną". Pani pedagog przedstawiła każdemu uczniowi/ uczennicy z klasy pierwszej opiekuna/ opiekunkę z klasy siódmej. Projekt opiera się na zasadach tutoringu rówieśniczego. Uczniowie będą spędzali ze sobą czas podczas przerw i podczas zajęć świetlicowych, będą prowadzić rozmowy, czytać książki, grać w gry planszowe, pomagać młodszym uczniom w nauce i bawić się

Z uwagą będziemy obserwować jak rozwijają się piękne relacje.