• Poranek muzyczny

• W dniu dzisiejszym w ramach szkolnego Klubu Inicjatyw Kulturalnych odbył się Poranek Muzyczny. Uczniowie klas młodszych mieli okazję posłuchać artystów, uczniów naszej szkoły grających na różnych instrumentach muzycznych takich jak pianino, akordeon oraz flet poprzeczny.

Poranek muzyczny był również lekcją edukacyjną, na której uczniowie dowiedzieli się jak zbudowane są poszczególne instrumenty, czym są gestodźwięki oraz jaki jest najstarszy „instrument świata”. My już wiemy, a Wy?

Zapraszamy do obejrzenia nagrań na kanale YouTube naszej Szkoły.

• Konkurs #AleAkcja

• Jak zachęcić dzieci  do aktywności fizycznej? Uczniowie klas 8 dołączyli  do konkursu #AleAkcja dla uczniów szkół podstawowych, by dzięki koszykówce zdobyć sprzęt sportowy o wartości nawet 30 000 zł. Uczniowie nagrali krótki filmik, który pokazuje ich zaangażowanie w grę. Seria podań, zwód, rzut do kosza albo nawet zwykłe kozłowanie - liczy się zespół i dobra zabawa.

Pamiętajcie, koszykówka jest dla każdego!

• Debata Wolska 2022

• Nowa galeria Debata Wolska 2022 została dodana do albumu fotograficznego

W dniu dzisiejszym odbyła się w naszej szkole XX debata pt.; "Szkoła na straży praw dziecka". Gościliśmy delegacje Samorządów Uczniowskich szkół z dzielnicy Wola. Część oficjalną poprowadził Pan Tomasz Ziewiec, Dyrektor naszej szkoły, a część warsztatową prowadziła Pani Katarzyna Molenda, pedagog szkolny. Wszyscy uczestnicy bardzo aktywnie brali udział w debacie. Prawa dziecka to bardzo ważny temat i jesteśmy niezwykle dumni, że zorganizowaliśmy dwudziestą już debatę, która cieszy się dużym zainteresowaniem środowiska lokalnego. Dziękujemy serdecznie Radzie Rodziców za wsparcie tego przedsięwzięcia.

• Ruch to zdrowie - każdy to powie!

• We wtorki i środy mamy „Przerwy muzyczne”.
              Dziś w naszym wykonaniu BELGiJKA - starszy , czy młodszy - każdy sobie poradzi - kroki są proste.
              Taka aktywność w środku lekcji zdecydowanie poprawia nam humor!

• Laboratoria Przyszłości

• Wkraczamy w nowy wymiar kształcenia, budując nowoczesną szkołę. W ramach działania projektu Laboratoria przyszłości wyposażamy naszych uczniów w kompetencje naukowe, technologiczne, inżynierskie, matematyczne i artystyczne.

Tworzymy szkołę przyszłości, w której zajęcia są angażujące. Pozwalają odkrywać i wspierać talenty. Obserwujemy, że nasi uczniowie bardzo chętnie uczestniczą w tym projekcie, który zatacza już coraz szersze kręgi.

Zobaczcie sami na stronie pod linkiem!

Szukajcie w zakładce: język polski POMYSŁ #1.

• Lekcje języka polskiego w SP25 nie muszą być nudne!

• Uczniowie klasy 5a mogli dzisiaj zmierzyć się ze stresem scenicznym w szkolnej sali teatralnej podczas deklamacji wierszy. Dzięki sprzętowi z @LaboratoriaPrzyszłości nagraliśmy wszystkie występy aparatem RX100 III. Każdy wystepujący mógł krytycznie spojrzeć na swój występ i skorygować błędy, które popełnił podczas recytacji.

#LaboratoriaPrzyszłości  #LaboratoriaPrzyszlosci

• II EDYCJA KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

• Dnia 09.11.2022 r. odbyło się uroczyste podsumowanie II EDYCJI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO pt.: „ Zatrzymane w kadrze”, „Fotki wakacyjne - Miejsca piękne i czarowne”.

Uroczystość odbyła się w sali widowiskowej.

• Światowy Dzień Tolerancji

• W poniedziałek klasa 4A obchodziła Światowy Dzień Tolerancji. Na początek godziny wychowawczej zdefiniowaliśmy pojęcie tolerancji. Następnie, wraz z Wychowawcą, obejrzeliśmy film edukacyjny na temat tolerancji osób starszych i niepełnosprawnych.Zwieńczeniem naszej rozmowy było wykonanie trzech plakatów w formie chmury wyrazów kojarzących się z tolerancją drugiego człowieka.

• 11 listopada

• "Jutro wielka jest rocznica 11 listopada

Tym co zmarli za Ojczyznę hołd wdzięczności..."

składają klasy młodsze naszej szkoły

• Czerwone kotyliony

• Najmłodsi patrioci z oddziału przedszkolnego wykonali z wielkim zaangażowaniem biało czerwone kotyliony. Jesteśmy dumni że jesteśmy małymi Polakami!

• Wystawa fotografii artystycznej

• Wystawa fotografii artystycznej - "Zatrzymane w kadrze", "Fotki wakacyjne - Miejsca piękne i czarowne" - podsumowanie II edycji konkursu fotograficznego.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, dziękujemy za udział, oraz podzielenie się z nami swoimi wrażeniami i przeżyciami z różnych inspirujących i ciekawych miejsc wakacyjnych podróży.

Życzymy dalszych sukcesów podczas rozwijania swoich zainteresowań i pasji.

• Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

• Klasa 2b obchodziła Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, który przypada na 5 listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci. Bajki pełnią w życiu dziecka rolę niezastąpioną: rozwijają wyobraźnię, uczą odróżnić dobro od zła, są źródłem bogatych przeżyć i wrażeń.

Na zajęciach dzieci czytały ulubione bajki, a następnie robiły maski ich bohaterów.

• Zajęcia o nietoperzach

• Zajęcia świetlicowe klasy 2b były poświęcone nietoperzom. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały film, który obalał mit o szkodliwości tych fruwających ssaków przedstawiając je jako niezwykle pożyteczne. Po filmie klasa rozwiązywała quiz o nietoperzach, a następnie wykonywała prace plastyczne.

• Sala rekreacyjno-sportowa

• W naszej szkole łączymy naukę z zabawą. Chętnie z tej formy korzystają młodsze dzieci. Uczniowie z zerówki zdobywają wiedzę nawet w sali rekreacyjno - sportowej.