• Logopeda

• szkola

• Kraina śniegu na zajęciach logopedycznych

• 04.02.2023 17:42
                  • Mimo,że za oknem bardziej ponuro niż biało, na zajęciach logopedycznych typowe zimowe aktywności:
                     - gimnastyka buzi i języka, połączona z ćwiczeniem oddechowym w postaci śmiesznych min Bałwanka,
                     - utrwalmy ćwiczone głoski w wyrażeniach  -  w formie gry z kostkami , w której "lepimy" bałwanka Olafa (przy okazji młodsi uczniowie utrwalali orientację w schemacie ciała),
                     - starsi uczniowie  bawili się w detektywa i doskonalili umiejętność słuchania ze zrozumieniem w ćwiczeniu z wierszem Alicji Iwanowskiej "Bałwany".

Naszym zadaniem było zidentyfikować bałwanka, o którym opowiada poszczególna zwrotka wiersza.
                  • Spotkanie z pingwinami

• 17.01.2023 11:31
                  • W środku zimy na zajęciach logopedycznych zagościły pingwiny. Te sympatyczne zwierzątka towarzyszyły dzieciom podczas usprawniania aparatu mowy w grze memory. W kolorowance i grze planszowej pomagały utrwalać ćwiczone głoski w wyrażeniach. Dzieci mogły też nakarmić pingwinki w czasie ćwiczeń słuchowych. Ćwiczenia oddechowe z pingwinkami połączyliśmy z nauką czytania sylabowego.
                  • Wieloaspektowość terapii logopedycznej

• 03.01.2023 12:11
                  • Obecnie coraz więcej dzieci z zaburzoną artykulacją ma inne problemy rozwojowe min.: ze wzmożonym lub obniżonym napięciem mięśniowym. Dlatego często  ćwiczenia usprawniające aparat artykulacyjny łączymy z aktywizacją anatomicznych taśm mięśniowych, pracą nad kontrolą posturalną , przekraczaniem linii środka. Bez stabilizacji centralnej nie osiągniemy pozycji kobry- tak przez nas pożądanej. Dlatego nasze ćwiczenia i zaangażowanie dzieci gwarantują sukces logopedyczny.
                  • Zajęcia logopedyczne z Mikołajem

• 03.01.2023 12:18
                  • Nastrój świąteczny zapanował juz także na zajęciach logopedycznych:
                    - uczniowie usprawniali artykulatory naśladując miny Świętego Mikołaja,
                    - kinestezję artykulacyjną ćwiczyli przyjmując mikołajowe asany jogowe,
                    - orientację przestrzenną i kierunkową w piernikowej grze karcianej,
                    - starszaki rozwijały mowę opowieściową układając świąteczną historyjkę obrazkową,
                    - wydolność oddechową tak niezbędną przy utrwalaniu głoski R, trenowaliśmy w wierszu "na jednym wydechu"
                  • Andrzejki u logopedy

• 03.01.2023 12:32
                  • Na zajęciach logopedycznych także nie mogło zabraknąć zabaw i zadań andrzekowych. Dzieci usprawniały aparat artykulacyjny w andrzejkowej grze interaktywnej, ćwiczenia oddechowe przybrały formę sporządzania magicznej mikstury. Materiał wyrazowy dzieci utrwalały w tak lubianej wróżbie z sercem i szpilkami, staszaki w grze karcianej "Ja mam kto ma?' A pamięć słuchową podczas zapraszania gości do zamku wróżki Sabiny.