• Rekrutacja

          • Rekrutacja dla siódmoklasistów - oddziały dwujęzyczne

          • Szanowni Rodzice!
            Informujemy, że Szkoła Podstawowa nr 25 prowadzi nabór do siódmych klas ośmioletniej szkoły podstawowej.

            Proponujemy od kl.7 następujące profile oddziałów:
            1) 7a – oddział dwujęzyczny z j. angielskim w wymiarze 5 godz. tygodniowo + 2 godz. j. niemiecki (od podstaw) + 1 godz. historia w j. angielskim + 1 godz. geografia w j. angielskim;
            2) 7b – oddział ogólny z j. angielskim (3 godz.) i niemieckim (2 godz.);

             

            System rekrutacyjny dostępny pod adresem: www.podstawowe2jezyczne.edukacja.warszawa.pl


            Zasady przyjęć do klas VII dwujęzycznych w szkołach podstawowych zostały przygotowane w oparciu o zapisy:

            ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Przepisy wprowadzające – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r., poz. 60);
            rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 16 marca 2017 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół i placówek;
            Uchwały Nr XLI/1062/2017 Rady m.st. Warszawy z dnia 9 lutego 2017 r. w sprawie składania wniosków o przyjęcie do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz szkół podstawowych prowadzonych przez m.st. Warszawę.

             

            ZASADY PRZYJĘĆ

            Zgodnie § 1 Uchwały Nr XLI/1062/2017 Rady m.st. Warszawy w postępowaniu rekrutacyjnym do klas VII dwujęzycznych – wniosek o przyjęcie można składać do dowolnej liczby szkół, które prowadzą postępowanie rekrutacyjne do oddziałów dwujęzycznych.

            Zgodnie z art. 202 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 60):

            1. W danym roku szkolnym przeprowadza się postępowanie rekrutacyjne do oddziału dwujęzycznego utworzonego w klasie VII ośmioletniej szkoły podstawowej, o którym mowa w art. 25 ustawy – Prawo oświatowe, w pierwszej kolejności przyjmuje się uczniów tej szkoły, którzy:
            1) otrzymali promocję do klasy VII;
            2) uzyskali pozytywny wynik sprawdzianu predyspozycji językowych przeprowadzany na warunkach ustalonych przez radę pedagogiczną.

            2. W przypadku większej liczby kandydatów spełniających warunki, o których mowa w ust. 1, niż liczba wolnych miejsc w oddziale, o którym mowa w ust. 1, na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod uwagę łącznie następujące kryteria:
            1) wynik sprawdzianu predyspozycji językowych, o którym mowa w ust. 1 pkt 2;
            2) świadectwo promocyjne do klasy VII szkoły podstawowej z wyróżnieniem – 7 punktów[1].

            3. W przypadku równorzędnych wyników uzyskanych na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego lub jeżeli po zakończeniu tego etapu oddział, o którym mowa w ust. 1, nadal dysponuje wolnymi miejscami, na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod uwagę łącznie kryteria, o których mowa w art. 131 ust. 2 ustawy , tj.:
            1) wielodzietność rodziny kandydata;
            2) niepełnosprawność kandydata;
            3) niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata;
            4) niepełnosprawność obojga rodziców kandydata;
            5) niepełnosprawność rodzeństwa kandydata;
            6) samotne wychowywanie kandydata w rodzinie;
            7) objęcie kandydata pieczą zastępczą.

            Kryteria o których mowa powyżej mają jednakową wartość.

            4. W przypadku wolnych miejsc do oddziałów dwujęzycznych w publicznych szkołach podstawowych na trzecim etapie postępowania rekrutacyjnego, mogą być przyjęci kandydaci niebędący uczniami tej szkoły, którzy przystąpili do tego postępowania. Przepisy ust. 1–3 stosuje się.

            5. Do postępowania rekrutacyjnego, o którym mowa w ust. 1 i 2, stosuje się odpowiednio przepisy ustawy – Prawo oświatowe.

            TERMINY

            Postępowanie rekrutacyjne odbywa się w terminach określonych w HARMONOGRAMIE DZIAŁAŃ KANDYDATA opublikowanym na stronach Biura Edukacji Urzędu m.st. Warszawy oraz w zakładce Harmonogram działań UCZNIA kl. VI
            ————————————-
            [1] Zgodnie z § 12 w związku z § 5 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 16 marca 2017 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół i placówek za świadectwo promocyjne do klasy VII szkoły podstawowej z wyróżnieniem przyznaje się 7 punktów.20