• Oddział przedszkolny

• Rozkład zajęć

• Zajęcia w oddziale przedszkolnym zaczynają się o godzinie 7:30. Najpierw są zabawy dowolne odpowiadające zainteresowaniom dzieci m.in. konstrukcyjne, tematyczne, badawcze, aktywność w kąciku książki, itp. Zabawy integrujące grupę. Ćwiczenia poranne -zestawy wspierające rozwój zmysłów oraz procesów poznawczych. Rozmowy kierowane na tematy zgodne z zainteresowaniami dzieci.

W ciągu tygodnia dzieci biorą udział  w takich zajęciach jak: j. angielski, gimnastyka korekcyjna, Informatyka dla smyka, zajęcia rozwijające kreatywność i ogólnorozwojowe oraz lekcje religii.

9:00-9:30 Przygotowanie do śniadania. Rozwijanie umiejętności samoobsługowych, wdrażanie zasad higieny, kulturalnego zachowania i estetyki. Zwracanie uwagi na kulturalne spożywanie posiłku. Zachowanie porządku wokół siebie, prawidłowej postawy. Wdrażanie do czynności higienicznych i porządkowych po zakończeniu śniadania.

9:30-11:00 Realizacja zadań edukacyjnych poprzez zajęcia z cała grupą wg planów miesięcznych, zgodnie z realizacją Podstawy Programowej Wychowania Przedszkolnego. Kształtowanie prawidłowej postawy społecznej w czasie zajęć i zabaw. Zabawy integrujące grupę. Działania plastyczno-konstrukcyjne. Ćwiczenia ogólnorozwojowe doskonalące percepcję słuchową i wzrokową oraz grafomotorykę. Zajęcia umuzykalniające , sprawnościowe.

11:00-11:15 Obiad I danie – czynności higieniczne. Wdrażanie do kulturalnego zachowania się przy stole. Uświadamianie dzieciom wartości zdrowego odżywiania. Zwracanie uwagi na konieczność mycia rąk przed i po posiłku.

11:15-12:50 Ćwiczenia relaksacyjne. Bajkoterapia, muzykoterapia, słuchanie literatury dziecięcej. Zabawy wspomagające, ćwiczenia indywidualne z dziećmi dostosowane do ich potrzeb i możliwości. Ćwiczenia utrwalające wiadomości z zajęć edukacyjnych. Dowolna działalność dzieci, zabawy spontaniczne w kącikach zainteresowań. Zabawy na świeżym powietrzu.

12:50-13:05 Obiad II danie, czynności higieniczno-porządkowe, kształtowanie umiejętności kulturalnego spożywania posiłku.

13:05-14:30 Odpoczynek po obiedzie. Organizacja zajęć na świeżym powietrzu- gry, zabawy ruchowe, zajęcia przyrodnicze, wycieczki i spacery.  Zabawy wspomagające, ćwiczenia indywidualne z dziećmi dostosowane do ich możliwości. Ćwiczenia utrwalające wiadomości z zajęć edukacyjnych. Dowolna działalność dzieci, zabawy spontaniczne w kącikach zainteresowań. Zabawy na świeżym powietrzu.

14:30-15:00 Podwieczorek, czynności higieniczno-porządkowe

15:00-17:30 (w czwartek i piątek do godziny 17) Relaksacja w formie zabaw i ćwiczeń oddechowo-rozluźniających przy muzyce-rozwijanie fantazji i wyobraźni dziecięcej oraz inwencji twórczej. Chwila z książką. Zabawy ruchowo-rytmiczne- rozwijające poczucie rytmu, pamięci i słuchu. Zabawy swobodne w sali lub na świeżym powietrzu.